Činnost

Regionální organizace Roska Žďár nad Sázavou má 37 členů postižených roztroušenou sklerózou, nebo jejich příznivců z regionu okresu Žďár nad Sázavou. Pro své členy připravuje aktivity, jejichž hlavním cílem je zpomalení a zlepšení onemocnění, zkvalitnění života, lepší poznání a pochopení onemocnění, jeho léčení a rehabilitace.

Pravidelné cvičení a setkávání

Kdy: každý pátek od 16:00 do 18:00
Kde: v místnostech Klubu Seniorů v budově České pojištovny (2. poschodí).
Program: Cvičí se prvky jógy,čínské zdravotní cvičení.
Informace: Ivo Veselý tel. 732 980 116, email: roska.zdar@email.cz

Cvičení a relaxace v bazénu

Rehabilitační plavání a cvičení v bazénu bude realizováno na rekondicích a pravidelně prováděno 1x týdně ve žďárském bazénu, pondělí 11.30-13.30, nebo dle dohody. Informace Marie Dvořáková tel: 604 576 332.

Jarní rekondice

Kdy: 26.5. - 2.6.2024
Kde: Lázně Slatinice
Informace: Ivo Veselý tel. 732 980 116, email: roska.zdar@email.cz

 

Ergoterapie

Bude prováděna na rekondicích a před pravidelným cvičením.

Přednášky

Na rekondicích, nebo oznámeny pozvánkami.

CVIČENÍ

Cena pohybu pro člověka je veliká. To platí pro zdravého člověka, ale pro člověka s RS dvojnásobně. Jelikož RS napadá hlavně pohybové možnosti a koordinaci pohybu, udržíme svou mobilitu pravidelným rehabilitačním cvičením. Proto každý, kdo si chce udržet pohyblivost co nejdéle, musí cvičit i doma a to nejlépe každý den. Abychom věděli jak a co cvičit setkáváme se pravidelně v tělocvičně - místnosti Klubu seniorů, kde se pod odborným dohledem učíme různé metody pro zlepšení funkcí pohybového aparátu.

REKONDICE

Organizujeme rekondiční a rehabilitační pobyt. Jedná se o týden plný cvičení, rehabilitace, plavání i odborných přednášek. Seznamujeme se zde také s novinkami v léčení, novými metodami cvičení, automasáží nebo relaxací, v neposlední řadě i s různými pomůckami ke zlepšení kvality života.

Význam rekondice při diagnóze RS je nesporný. Je to aktivace psychických a fyzických sil každého zúčastněného jednotlivce. Méně pohybliví členové využívají pomoci svého průvodce.

PLAVÁNÍ

Rehabilitační plavání je velmi vhodná aktivní činnost pro všechny zdravotně postižené. Mnozí mohou ve vodě dělat to, čeho na suchu nejsou schopni. Nadlehčující vliv vody umožňuje vynaložení menší svalové síly na pohyb, který by nemocný na suchu zacvičil s velkými obtížemi.