Činnost

Regionální organizace Roska Žďár nad Sázavou má necelých 50 členů postižených roztroušenou sklerózou z regionu bývalého okresu Žďár nad Sázavou. Pro své členy připravuje aktivity, jejichž hlavním cílem je zpomalení a zlepšení onemocnění, zkvalitnění života, lepší poznání a pochopení onemocnění, jeho léčení a rehabilitace.

Pravidelná cvičební a besední setkání v tělocvičně

Kdy: každý pátek od 16:00 do 18:00
Kde: v místnostech Klubu Seniorů v budově České pojištovny (2. poschodí).
Program: Cvičí se prvky jógy,čínské zdravotní cvičení,cvičení ČI-KUNG.
Informace: Ludmila Bláhová tel. 777 991 011, email: roska.zdar@email.cz

Cvičení a relaxace v bazénu

Rehabilitační plavání a cvičení v bazénu bude realizováno na rekondicích a pravidelně prováděno 1x týdně ve žďárském bazénu, pondělí 11.30-13.30, nebo dle dohody. Informace Marie Dvořáková tel: 604 576 332.

Jarní rekondice

Kdy: Květen nebo červen
Kde: Březejc
Informace: Ludmila Bláhová tel. 777 991 011, email: roska.zdar@email.cz

Podzimní rekondice

Kdy: říjen až listopad
Kde: v hotelu Bystré ( u Poličky )
Informace: Ivo Veselý tel. 734 381 042, email: kiwi.vesely@seznam.cz

Ergoterapie

Bude prováděna na rekondicích a před pravidelným cvičením.

Přednášky

Na rekondicích, nebo oznámeny pozvánkami.

CVIČENÍ

Cena pohybu pro člověka je veliká. To platí pro zdravého člověka, ale pro člověka s RS dvojnásobně. Jelikož RS napadá hlavně pohybové možnosti a koordinaci pohybu, udržíme svou mobilitu pravidelným rehabilitačním cvičením. Proto každý, kdo si chce udržet pohyblivost co nejdéle, musí cvičit i doma a to nejlépe každý den. Abychom věděli jak a co cvičit setkáváme se pravidelně v tělocvičně - místnosti Klubu seniorů, kde se pod odborným dohledem učíme různé metody pro zlepšení funkcí pohybového aparátu.

REKONDICE

Dvakrát ročně organizujeme rekondiční a rehabilitační pobyty. Jedná se o týden plný cvičení, rehabilitace, plavání i odborných přednášek. Seznamujeme se zde také s novinkami v léčení, novými metodami cvičení, automasáží nebo relaxací, v neposlední řadě i s různými pomůckami ke zlepšení kvality života.

Význam rekondice při diagnóze RS je nesporný. Je to aktivace psychických a fyzických sil každého zúčastněného jednotlivce. Méně pohybliví členové využívají pomoci svého průvodce.

PLAVÁNÍ

Rehabilitační plavání je velmi vhodná aktivní činnost pro všechny zdravotně postižené. Mnozí mohou ve vodě dělat to, čeho na suchu nejsou schopni. Nadlehčující vliv vody umožňuje vynaložení menší svalové síly na pohyb, který by nemocný na suchu zacvičil s velkými obtížemi.